W jaki sposób się przygotować przed wyjazdem na narty?

Narciarski sezon już się rozpoczął, stąd to należyty moment, aby przypomnieć w jaki sposób dobrze się przygotować do wyjazdu na stok. Muszą o tym pamiętać tak debiutanci, jak też i ci, jacy na stok jeżdżą od wielu lat.

Snowboard, zima

Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu
Wyjazd na stok bez stosownej zaprawy, wzmocnienia muskułów oraz ogólnej poprawy kondycji na pewno nie przyniesie przyjemności, a przy okazji grozi również kontuzjami. Jak zatem dobrze się przygotować, by wypad był faktycznie udany? Przede wszystkim powinniśmy zacząć od szukania terminu na wyjazd . Weekendowe wypady na narty najlepiej jest zorganizować w polskich górach, jeżeli zamierza się spędzić na nartach cały urlop, śmiało możemy uplanować narty w Alpach. Jeśli znany jest już termin podróży, możemy opracować przygotowawczy trening. Dobrym pomysłem jest zapisanie się na zajęcia w centrum fitness, celowy może też okazać się trener personalny, ale można też na narty (białka tatrzańska wypożyczalnia sprzętu) przyszykować się na własną rękę. W tym przypadku nader istotne są dyscyplina a także systematyczność. Ćwiczenie warto zacząć najlepiej na dwa miesiące przed wyjazdem, a absolutne minimum to miesiąc. Koniecznie również musimy przypomnieć sobie techniki jazdy i sposób upadania. Takowe kondycyjne przygotowanie poprzedzające wyjazdy narciarskie nie w pełni pozwoli spędzić godziny na nartach, ale również powinno uchronić przed kontuzjami, niesympatycznymi zakwasami a także okaże się nadzwyczaj pomocne przy kiepsko przygotowanych trasach i w skomplikowanych pogodowych warunkach.

Nim wyjedzie się na stok, koniecznie także pomyśleć musimy o przygotowaniu sprzętu. Trzeba zwrócić uwagę na kask, kijki oraz oczywiście, same narty. W taki sposób przygotowani możemy wyjechać na narty Włochy z kolei okażą się doskonałym miejscem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*