Kiedy najlepiej podróżować do Tajlandii i/oraz odbyć przygodę życia?

Kiedy najrozsądniej jeździć do Tajlandii? Kiedy wczasy w Tajlandii są w największym stopniu udane? Decydując się na wyjazd do Tajlandii powinniśmy wziąć pod uwagę ogromnie wiele kwestii, jedną z nich, bodaj najważniejszą jest dobór pory roku, w której najlepiej udać się do tego pięknego kraju.
Wybór pory roku połączony jest z pogodowymi warunkami, jak także ze szczytem sezonu, na jaki przypada masowy natłok turystów z całego świata.

tajlandia wycieczki

Autor: Sport-shop.pl
Jedno z drugim jest nierozdzielnie połączone. Sprawa ta bywa zawiła, albowiem położenie Tajlandii warunkuje różnorodne strefy klimatyczne, i co co się z tym wiąże – zróżnicowaną aurę na obszarze państwa w poszczególnych czasach. Tajlandia pogoda jest uwarunkowana regionu, gdzie chcemy się udać. Kraj ten leży w 2 regionach klimatycznych: klimatu zwrotnikowego monsunowego w większej części państwa oraz tropikalnego na Półwyspie Malajskim. Skutkuje to różnicą zarówno temperatur, jak też poziomu wilgotności w poszczególnych regionach, i tak np. w czasie kiedy w Bangkoku może padać , być parno, a na Andamańskim Wybrzeżu będzie pogodnie a także słonecznie. Różnice panują nawet pomiędzy miejscowościami wypoczynkowymi jak też wysepkami.
Kanał wenecki

Autor: Medelie Vendetta
Źródło: http://www.flickr.com
W Tajlandii rozróżnia się trzy pory roku: gorącą, dżdżystą oraz zimną. Przez cały rok jest tutaj jednak ciepło (wycieczki do Bangkoku). Najlepszym okresem na wyjazd wycieczka na kubę do Tajlandii będzie na pewno pora zimna, w czasie jakiej nie będą nam doskwierać nazbyt wysokie temperatury a także opady. Pogoda jest wtedy optymalna w całym państwie, doskonała zarówno na zwiedzanie, jak również na odpoczynek na plaży.

Niektórzy preferują wczesną porę dżdżystą, jako okres, w którym powietrze jest w wyższym stopniu rześkie. Taka właśnie jest Tajlandia wycieczki tam organizuje dziś wiele biur podróży.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*