Kołobrzeg – dlaczego należy tu przyjechać i gdzie trafić na uzdrowisko dostosowane do swoich potrzeb?

Jeden z najczęściej odwiedzanych polskich kurortów każdego roku przyciąga setki tysięcy kuracjuszy, również z zagranicy. Jak z bogatej oferty wytypować najlepsze uzdrowisko?

morze

Autor: zeesenboot
Źródło: http://www.flickr.com

Urokliwy Kołobrzeg może poszczycić się długoletnimi tradycjami, jeśli idzie o infrastrukturę uzdrowiskową. Wyjątkowy klimat miejscowości został dostrzeżony jeszcze w XIX wieku, kiedy to zaczął działać pierwszy zakład kąpieli solankowych. Ten relaksujący zabieg wspiera leczenie schorzeń skórnych, problemy dróg oddechowych oraz ma działanie uspokajające. Solanki wciąż cieszą się dużą popularnością pacjentów w miejscowości. Oprócz solanki, charakterystyczne dla okolicznych uzdrowisk są zabiegi z użyciem borowiny. Ten typ torfu używany jest choćby do okładów i kąpieli.

Miasto Kołobrzeg renomę uzdrowiska urzędowo uzyskało dopiero przed blisko pięćdziesięciu laty i od tego czasu umocnił swoją pozycję jako jedno z najbardziej cenionych miejsc tego rodzaju. W jego granicach działa 27 uzdrowisk, które łącznie mogą przyjąć ponad 6000 gości.

Jeżeli zaciekawił Cię ten artykuł, sprawdź przykłady (https://yolco.pl/pl/c/Lodowki-kompresorowe/280) opublikowane pod tym linkiem. Z pewnością znajdziesz tu coś ciekawego dla siebie.

Wśród pacjentów są też osoby z zagranicy – niemal 40 proc. stanowią goście z innych krajów. Kołobrzeg przyciąga nie tylko pięknymi widokami, ale głównie atrakcyjną ofertą uzdrowisk. W miejscowości kuruje się dolegliwości układu oddechowego, krążenia, reumatologiczne i problemy układu trawiennego. Stosunkowo nieduży Kołobrzeg swoją gospodarkę oparł zasadniczo na usługach leczniczych i turystycznych. Co roku odwiedza go przeszło trzy miliony gości!

Osoby zainteresowane skorzystaniem z usług uzdrowiskowych, szczegółową ofertę mogą sprawdzić online. Po wpisaniu w wyszukiwarce frazy „uzdrowisko Kołobrzeg”, zostaną przekierowane na strony danych placówek. Na każdej z nich zamieszczone zostały wiadomości o oferowanych kąpielach i usługach, warunkach socjalnych i cenach. Zainteresowani znajdą także fora społecznościowe, których użytkownicy oceniają poszczególne uzdrowiska. O popularności miasta najlepiej świadczy fakt, że wyszukiwarka na frazę „uzdrowisko Kołobrzeg” reaguje ponad 400 tys. rezultatami!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*