Wybór kierunku wakacyjnej wycieczki nie jest prosty, jeśli da się polecieć wszędzie, gdzie się chce

Wyjazd na wakacje to prawdopodobnie jeden z najmilszych momentów w całym roku. Pakujemy walizki, i samotnie lub z przyjaciółmi, udajemy się w niesamowicie urocze miejsca. Oczywiście wybór odpowiedniego państwa może być wyjątkowo skomplikowany, dlatego też dobrze jest posprawdzać przeróżne interesujące pomysły na wakacje.

Gdańsk

Autor: grego1402
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli nie mamy ochoty lecieć zbyt daleko, możemy zawsze spędzić wymarzone wczasy w na starym kontynencie. Takie państwa jak Hiszpania, Szwajcaria albo Wielka Brytania oferują ogromne ilości uroczych miejsc, w których można przeżyć niezapomniane przygody. Starczy zatem zakupić przez Internet, na przykład bilety lotnicze do Wielkiej Brytanii i powrotne bilety lotnicze Londyn Kraków albo Londyn Wrocław i zacząć planować ekscytujący wyjazd – więcej. Wielbiciele aktywnego odpoczynku mogą wybrać się na wyprawę po całej Europie, na przykład autostopem. Ustalamy wtedy, że startujemy z jakiegokolwiek dużego miasta jak Poznań, Warszawa czy Bydgoszcz, a potem szczegółowo wyznaczamy trasę podróży, która będzie biegła przez interesujące nas państwa. Nieistotne, w jaki sposób planujemy się poruszać, zawsze możemy instynktownie zmienić kierunek, jeśli zainteresuje nas coś innego lub zwyczajnie impuls popchnie nas w inną stronę. Nie ma problemu, żeby, będąc np. w Belgii, nagle zdecydować, iż mamy ochotę jechać do Hiszpanii. Taka wycieczka sylwester na kubie może być też jednokierunkowa – kiedy dotrzemy do Wielkiej Brytanii możemy komfortowo powrócić do kraju samolotem. Wystarczy wtedy zakupić przez Internet bilety lotnicze Londyn Kraków i niczym innym się nie przejmować.

Kraków

Autor: Jonas Van den Eynde
Źródło: http://www.flickr.com

Nie każdy jednakże jest świadomy, iż mnóstwo krajów, które mają urokliwe krajobrazy oraz niezwykłe zabytki, nie jest wizytowanych przez ogromne tabuny turystów i są one wybierane przez ludzi, którzy nie nie lubią tłumów. Jednym z takich państw jest Gruzja. Najłatwiej się tam dostać liniami lotniczymi – starczy zakupić w Necie bilety lotnicze warszawa Tbilisi, aby szybko oraz wygodnie znaleźć się w głównym mieście Gruzji. Jeżeli zajmuje nas historia, to najlepiej udać się do Mcchety, jednego z najładniejszych miast w tym państwie i jego byłej stolicy – na stronę. Znajdziemy tam wyjątkowo cenne zabytki i okazałą katedrę Sweti Cchoweli. Z kolei wielbiciele leniuchowania powinni udać się do Batumi nad Morzem Czarnym. Dominuje tam nadzwyczaj upalna atmosfera, a liczne kąpieliska i przestronne plaże z pewnością spełnią oczekiwania każdego turysty.

Miłośnicy długich pieszych wycieczek też spełnią swoje marzenia w Gruzji. Kaukaz to góry pełne pięknych miasteczek, wymagających tras, barwnych dolin oraz zabytkowych klasztorów. Znajdziemy tam także nieczynny wulkan, do którego stoków według opowieści Zeus przykuł Prometeusza. Nie ma więc po co zwlekać, lepiej nabyć bilety lotnicze warszawa tbilisi już teraz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*