Paryż – miasto dla par, do jakiego dobrze jechać o każdej porze roku

Paryż – przez większość ludzi uznawany jest za miasto zakochanych. Wiele par wybiera stolicę Francji na podróż po ślubie, aby przeżyć z ukochaną osobą romantyczne chwile tuż po uroczystościach zawarcia związku małżeńskiego. Częstokrotnie też panowie decydują się właśnie tam zadać to najważniejsze pytanie swej wybrance, ponieważ pani będąca pod wrażeniem tego pięknego miasta zapewne się zgodzi.

Dobrze zacząć wspólne życie na moście zakochanych, wspominając tę chwilę do końca naszych dni. Jeśli zatem ty też chciałbyś jechać do Paryża, biorąc tam ze sobą swą ukochaną, powinieneś rozeznać się, co oferuje niniejsze miasto, by doskonale je poznać.

Paryż

Autor: Soreen D
Źródło: http://www.flickr.com

Za w szczególności romantyczne miejsce uznaje się plac Place de Furstenberg, gdzie warto jest usiąść wygodnie na ławce i tak zwyczajnie cieszyć się rozciągającym się wokół nas dywanem pięknych, pachnących kwiatów, gdy słońce wysoko świeci na niebie. Tutaj też warto przyklęknąć, kiedy chcielibyśmy prosić ukochaną o rękę, a potem iść do jednej z uroczych restauracyjek, od jakich właściwie aż się tutaj roi (dowiedz się nieco więcej). Po tam rewelacyjnym rozpoczęciu wspólnego wyjazdu można zaplanować sobie dalsze zwiedzanie, na pierwszym miejscu zamieszczając oczywiście wieżę Eiffla. To szczególnie wyróżniający obiekt Paryża, więc nie można wrócić bez zdjęcia uwieczniającego nas z niniejszą wieżą.

Zajmują Cię różnego typu specjalistyczne posty? Zatem kliknij tutaj kwatery pracownicze poznań i czytaj nasze nowe newsy na ten temat. Czekamy na Twoją recenzję.

Paryż

Autor: Steve Baty
Źródło: http://www.flickr.com

Najważniejszym punktem jest także Luwr, czyli największe muzeum sztuki na świecie, które udostępnia 255 sal z wystawami. Trzeba zarezerwować sobie rzeczywiście dużo czasu, gdyż jest co oglądać oraz czym się zachwycać. Nie można też zapomnieć o Łuku Triumfalnym oraz Wersalu, pałacu z przepięknym parkiem, który w każdym roku zwiedzają tysiące podróżników. W Paryżu mieści się także znana, gotycka katedra Notre-Dame oraz najsłynniejsza aleja Paryża, zatem Pola Elizejskie (odwiedź stronę). To właśnie w tym miejscu każdego roku organizowane są parady wojskowe.

Jeśli zwiedzimy już Paryż oraz marzy nam się kolejna podróż, dobrze tym razem obrać sobie za cel Frankfurt. Co prawda nie jest to miasto miłości, lecz również zasługuje na odwiedziny, chociaż na weekendy. Frankfurt każdego dnia tętni życiem, a jego charakterystycznym punktem są niewątpliwie lśniące w słońcu drapacze chmur umiejscowione w samym centrum miasta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*