Najlepsze miejsce na wakacje? Co powiesz na Kaszuby? To niezwykłe miejsce, gdzie odnajdziesz prawdziwy relaks

Chcesz zobaczyć coś niezwykłego? Niemal 700 jezior i ponad 50 rezerwatów? Do tego wiele zielonych lasów, wartkie rzeki, dwa parki narodowe i cztery krajobrazowe. Czujecie się zachęceni? Tego typu obiekty zapewnia Szwajcaria Kaszubska, czyli niezwykle wspaniała kraina usytuowana na Północy Polski. Wielu uważa, iż to najbardziej interesujące miejsce w Polsce.

ruszajwpolske.pl/noclegi/kaszuby/domki_letniskowe/r,10,1,1,index.html

Autor: Jim
Źródło: http://www.flickr.com
Zachwycające są tu piękne jeziora rynnowe lub zalesione wzgórza, między którymi malowniczo zlokalizowane są interesujące miasta. Cały ten obszar położony jest na terenie Kaszubskiego Parku Narodowego, utworzony on został w celu chronienia bogactw przyrodniczych, historycznych, kultury i krajobrazu. Szwajcaria Kaszubska to wiele zapierających dech w piersiach miejsc. Przede wszystkim należy obejrzeć domek ustawiony do góry nogami. Dokładnie tak, do tego znajdziemy w nim pełne wyposażenie. Został zaprojektowany przez posiadacza tartaku w Szymbarku. Można zwiedzać go w ciągu całego roku.

domki letniskowe

Autor: Republic of Korea
Źródło: http://www.flickr.com

Gdy udamy się do środka możemy poczuć się dziwnie.

Z pewnością przysłuży Ci się aktualna publikacja (http://tumbus.pl/14_plock_warszawa_dworzec_zachodni). Więc wejdź w ten link i ciesz się tekstem, który z przyjemnością dla Ciebie przygotowaliśmy.

No cóż, przez minutę poruszamy się po suficie, więc zawrót głowy mamy zapewniony. Podobna sytuacja, kiedy nad głową zwisają krzesła, stół czy telewizor? To ciekawe uczucie, które długo będziesz pamiętał. Nieopodal dalej, w Mirachowie znajdziesz kaszubski park miniatur. Kilkadziesiąt makiet, które wiernie odwzorowują popularne budynki zostały zmniejszone 25-krotnie w odniesieniu do oryginałów. W parku są budowle z Kaszub, Polski, ale także ze świata. Jest więc na przykład Statua Wolności, Biały Dom czy Wielki Mur Chiński. Szwajcaria Kaszubska to nie tylko piękna natura, ale też niezwykła (noclegi na kaszubach), niezwykle charakterystyczna kultura oraz tradycja kaszubska.

Sztuka ludowa, zwłaszcza haft kaszubski, sztuka czy ceramika mają mnóstwo miłośników. Wielką atrakcją jest praktykowany przez mieszkańców tutejszych gmin język kaszubski. Ciekawe są muzea regionalne, jak Muzeum Kaszubskie w Kartuzach czy Muzeum Neclów w Chmielnie. Wspomniane miejsca umożliwiają poznanie wspaniałe dziedzictwo kulturowe Kaszub. We wspomniane regiony można przybyć o każdej porze roku, ponieważ czy to jesień czy lato, a może zima czy wiosna, zawsze można znaleźć piękno, we wszystkich zakątkach. Poszukujesz noclegu? Prawdopodobnie domki letniskowe Kaszuby, to będzie najlepszy wybór.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*