Najbardziej atrakcyjne propozycje na zimowy wypoczynek na plaży czyli wszystkie zalety przepięknych Seszeli.

Zimowe miesiące to okres, kiedy wszyscy tęsknią za słońcem, a już w szczególności za wypoczynkiem na jakieś piaszczystej plaży. Są na świecie miejsca, gdzie tego typu marzenia mogą się spełnić, a należą do nich na przykład Seszele.

Seszele

Autor: Andrew Moore
Źródło: http://www.flickr.com
Zlokalizowane są one na zachodzie Oceanu Indyjskiego, zaledwie półtora tysiąca od Afryki. Złożone są one z ponad stu wysepek, z jakich tylko część jest zamieszkała, i kuszą turystów swoim bogactwem przyrody, piaszczystymi plażami i bardzo przyjaznym klimatem. Ogromnym plusem są również świetne warunki do nurkowania i ogromne bogactwo podwodnego świata.

Pomimo, że Seszele leżą stosunkowo niedaleko od równika, to nigdy nie występują tam ekstremalne upały, temperatury mało kiedy przekraczają trzydzieści dwa stopnie, a dodatkowo wszystkich chłodzi przyjemna bryza. Nie występują tam również problemy z występowaniem cyklonów, jakie pustoszą inne znane turystyczne rejony, przez co te właśnie wyspy są popularne praktycznie przez okrągły rok, i bez przerwy panują na nich doskonałe warunki do wypoczynku.

Na Seszelach

Autor: Gerwin Sturm
Źródło: http://www.flickr.com

Do Seszeli pewien czas temu przylgnęło miano placu zabaw dla bogaczy, i rzeczywiście do niedawna były one uważane za bardzo drogie i ekskluzywne. Jednak w propozycjach turystycznych zaczęły się pojawiać tańsze wycieczki, dostępne dla przeciętnych turystów, do zniżenia cen przyczyniła się również rosnąca konkurencja między liniami lotniczymi. Rzecz jasna planując tam wakacje wakacje w turcji trzeba się liczyć z większym wydatkiem, niż przy bliżej położonych destynacjach, ale różnice cały czas maleją.

Popularnym miejscem wyjazdów na te piękne wyspy jest Wrocław, to właśnie z tego miasta wyrusza duża liczba wycieczek na nie. Na Seszelach nie występują jakieś specjalne zagrożenia, zalecane szczepienia są dokładnie takie, jak do innych krajów tego regionu. Żeby dostać się na te wyspy trzeba posiadać ważny przez pół roku paszport, niezbędne będzie również nabycie wizy, lecz to bez problemów da się będzie zorganizować już na lotnisku w miejscu docelowym. Jeśli będzie chodzić o bagaż, to obowiązkowo trzeba wziąć maskę do nurkowania, kąpielówki i dużo kremu przeciwsłonecznego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*