Kiedy w Polsce wciąż jest chłodno, trzeba uciec na jakąś wyspę — na Cypr

Każdy z nas śni już o tym, aby nareszcie zaczęło być ciepło. Zabukujmy więc bilety na samolot do Larnaki.
Pewnie nie każdy z nas wie cokolwiek o Larnace, ponieważ nie jest to cypryjska stolica.

pogoda

Autor: Stefan Fussan
Źródło: http://www.flickr.com
Jednak mamy tam połączenia lotnicze z Polski i już po krótkim czasie mamy możliwość, by radować się słońcem i ładną pogodą.

Sprawdź mój serwis (https://www.coraltravel.pl/last-minute/turcja)! Tam czeka na Ciebie następna świetna dawka najlepszych postów na ten temat. Nie zwlekaj!

W samym mieście jest piękna promenada wzdłuż plaży oraz kilka architektonicznych miejsce wartych odwiedzenia. Możemy przykładowo zobaczyć cerkiew św. Łazarza z IX wieku i fort z XVII wieku, który zbudowany został przez Turków. Jednak, jeżeli chcemy na Cyprze być więcej aniżeli kilka dni, to dobrze byłoby, abyśmy wypożyczyli samochód i zwiedzili więcej. Larnaka jest fantastycznym punktem wypadowym. Niedaleko stąd do Nikozji, która jest stolicą wyspy, ale też do miast, które znajdują się na południowym-zachodzie kraju. I tak przykładowo mamy szansę, by odwiedzić symboliczne miejsce narodzin pięknej Afrodyty — Petra tou Romiou. Jest tam przepięknie. Można podziwiać morze i skały. Dalej na zachód jest Pafos. Tu warto zwiedzić Park Archeologiczny, gdzie znajdują się ruiny willi i przecudne mozaiki, oraz Grobowce Królewskie. Dobrze byłoby wybrać inną drogę powrotną do Larnaki. Może powinniśmy udać się w interior. Górski Cypr jest w stu procentach inny niż nadmorskie miasta. Tu życie biegnie leniwie w malutkich wioskach.

W restauracyjkach wypijemy świeżą kawę i przekąsimy też smakowite specjały. Mieszkańcy zapewne będą się nam przypatrywać z ciekawością, gdyż nie zapuszcza się tam zbyt duża liczba obcokrajowców.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*