Kaszuby- doskonałe miejsce na wypoczynek z rodziną i poznanie kaszubskiej historii

Jeżeli interesuje cię urlop nad Bałtykiem bądź uwielbiasz relaksować się nad jeziorami, Kaszuby będą idealnym rozwiązaniem. Ten malowniczy obszar naszego kraju pełny jezior i kulturowych zabytków na pewno zagwarantuje niezapomniane wspomnienia z podróży. Decydując się na wczasy na Kaszubach dobrze jest zastanowić się jakie miejsca powinniśmy odwiedzić.

kaszuby

Autor: Chris Kuga
Źródło: http://www.flickr.com
Jednym z takich miejsc są Kamienne Kręgi w Odrach, które stanowią rezerwat archeologiczny. Na tym terenie znajdują się charakterystyczne dla dawnych epok kręgi z kamienia a także kurhany na terenie cmentarzyska. Dla fanów przyrody ciekawostką będą różne gatunki porostów, które możemy spotkać na terenie rezerwatu. Kolejną atrakcją będzie na pewno Wdzydzki Park Krajobrazowy (wczasy 2016). To niesamowite miejsce z mnóstwem jezior oraz zbiorników wodnych z czystą wodą co roku przyciąga tłumy przyjezdnych.

Środowisko naturalne na wysepkach otoczonych rzekami jest tam bardzo dobrze rozwinięte i możemy spotkać wiele gatunków niespotykanych zwierząt. (ewa dąbrowska wczasy) na Kaszubach nie mogą się obejść też bez odwiedzin w popularnym Parku Narodowym „Bory Tucholskie”, w którym będziemy mogli podziwiać wspaniałe widoki. Odwiedzają Kaszuby dobrze jest też zaznajomić się z obecną tam kulturą i z językiem Kaszubów (pomocne wskazówki). Zwiedzając muzeum we Wdzydzach Kiszewskich zobaczymy etniczne budowle, chałupy oraz odtworzone wnętrza z wyposażeniem. Poznamy tradycję, bogatą historię słowiańską Kaszubów jak również ich stroje regionalne, jak również język kaszubski charakterystyczny dla tego obszaru.

W Kościerzynie natomiast założono skansen Parowozownia, gdzie można podziwiać jedne z najstarszych krajowych parowozów. Zaznajomienie się ze sztuką kolejową z minionych lat na pewno zapewni nam niezapomniane wspomnienia. W tym miejscu polska kolej miała swoje początki ( w Kościerzynie). Kaszuby to doskonałe miejsce, aby wybrać się z rodziną na wycieczkę, poznać ciekawą historię, zwyczaje oraz archeologiczne znaleziska. Wspaniałe jeziora i wyspy między rzekami pełne rozmaitych gatunków roślin z pewnością sprawią, iż będziemy chcieli wrócić w to miejsce jeszcze raz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*