Jak można podróżować po naszym kraju? Który środek transportu wybrać?

Już dawno minęły czasy, gdy ludzie omijali korzystanie z usług linii lotniczych szerokim łukiem, z powodu drogich biletów. Latało się w sytuacji, w jakiej nie było już innego wyjścia, czyli wtedy, kiedy dystans do pokonania był bardzo daleki. Nikt nie myślał o lataniu na bardzo bliskie odległości. Dzisiaj się to już całkiem zmieniło oraz z łatwością możemy znaleźć w sieci dużo bardzo tanich biletów, także na loty krajowe. Ludzie z wielką chęcią korzystają z tego typu okazji planując urlop w Polsce. Jakie są możliwości transportu w naszym kraju oraz, który będzie odpowiedni w jakich sytuacjach?

Samolot jest jedną z opcji. Sprawdza się świetnie, jak jedziemy na wypoczynek do dużego miasta. Gdy mamy takie plany, to na przykład tanie bilety lotnicze Gdańsk Kraków można znaleźć bez problemu. Sporo ludzi na pewno z chęcią zwiedzi to piękne, historyczne miasto z wyjątkowym klimatem i sporą ilością zabytków. Natomiast coraz częściej zdarza się, iż ludzie decydują się na lot z południa Polski na północ do Gdańska, chcąc zaoszczędzić kilka godzin jazdy autem (). Może się również okazać, iż jak lecimy we dwójkę i uda nam się znaleźć tanie loty, to opłaty za transport będą mniejsze aniżeli innym środkiem lokomocji. Takie okazje też się zdarzają, dlatego opłaca się sprawdzać oferty w sieci.

Kraków

Autor: Radomir Cernoch
Źródło: http://www.flickr.com

Po tym, jak w Polsce pojawiły się szybkie pociągi, jakie są w stanie rozwijać prędkość do ponad stu kilometrów na godzinę, czas dojazdu w niektóre miejsca bardzo się skrócił. Jednak siatka połączeń nie jest jeszcze na tyle rozbudowana, by można było dojechać tego typu pociągami wszędzie. Z pewnością najwięcej z nich zatrzymuje się w stolicy. Z tego powodu gdy ktoś planuje aktywne zwiedzanie Warszawy, to może na pewno skorzystać z takiej opcji. Dużym plusem jest to, iż pociąg tego typu staje w centrum, więc nie trzeba martwić się długim dojazdem z lotniska do naszego miejsca noclegowego, tak jak ma to miejsce gdy chodzi o lot samolotem.

Gdańsk

Autor: zeesenboot
Źródło: http://www.flickr.com

Ostatnio bardzo popularni stali się tani przewoźnicy oferujący przewozy przewozy międzynarodowe świdnica dużymi, rejsowymi autobusami. Połączeń z dużymi jak i mniejszymi miastami jest bardzo dużo, dlatego takim środkiem transportu dojedziemy w wiele miejsc. Cena na pewno jest atrakcyjna, jednak czas przejazdu jest większy. Natomiast często komfort jazdy jest bardzo dobry i można spędzić wygodnie czas na rozkładanych fotelach, mogąc korzystać z bezprzewodowego internetu. Dlatego droga, jaką mamy do pokonania może minąć niepostrzeżenie. Nie jest to natomiast opcja dobra dla dzieciaków, jakie zmuszone są siedzieć całą drogę w jednym miejscu. W pociągu albo samolocie mogą sobie chociaż chwilkę pochodzić pomiędzy siedzeniami.

Wiele osób jednak chwali sobie własny środek transportu, to znaczy samochód. Można dotrzeć w każde, nawet daleko położone od większych miast miejsce. Oprócz tego nie ograniczają ich godziny kursowania, ani przystanki jak w przypadku innych środków transportu. To na pewno bardzo wygodna opcja, jednak na pewno jedna z droższych. Tym bardziej jak jedzie się w dwie osoby (popatrz). Co innego gdy jedziemy z całą rodziną, w takiej sytuacji koszty już są inne. Można też wziąć dużo bagażu ze sobą. Jak widzimy możliwości jest trochę, a wszystko zależy przede wszystkim od tego gdzie jedziemy, w ile osób oraz jakie mamy fundusze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*