Interesujące kierunki edukacji – Turystyka

Każdy absolwent liceum, który zamierza podjąć studia magisterskie, zostaje postawiony przed poważnym wyborem – jaki profil nauki wybrać? To zwłaszcza ważna decyzja, ponieważ wpływa ona nie tylko na następne 5 lat życia młodej osoby ale również na następującą karierę i sytuację finansową. Podjęcia decyzji nie upraszcza niepewna sytuacja na rynku zatrudnienia, który w kilku ostatnich latach zmienia się dynamicznie, razem ze zmianami światowej i ogólnokrajowej koniunktury.

Jaki profil, w takim razie, opłaca się studiować? Na pewno taki, który pozwoli zdobyć wszechstronne wykształcenie, sprawiając tym samym, że absolwent będzie mógł znaleźć pracę w różnorodnych gałęziach gospodarki.

Chcielibyśmy Cię zachęcić do identycznie interesujących postów, które stworzyliśmy dla Ciebie z radością. Więc kliknij stronę biuro podróży coral travel polska i czytaj to, na co będziesz miał chęć.

Jednym z takich kierunków jest hotelarstwo studia. To z całą pewnością dziedzina interdyscyplinarna, w ramach której student zdobywa wiedzę z dziedziny nauk przyrodniczych, społecznych i ekonomicznych, a także rolniczych. Przywołany profil jest dostępny zarówno w szkołach państwowych, jak i w szkołach prywatnych, a studia można odbywać w trybach stacjonarnym i niestacjonarnym, w ramach studiów licencjackich i magisterskich.Większość szkół wyższych daje swoim studentom sposobność odbycia różnego rodzaju kursów, dodatkowo zwiększających ich umiejętności i wartość na rynku pracy.

Wydział informatyki - Wste.edu.pl

Dzięki kompletnemu wykształceniu, absolwenci turystki i rekreacji dostają możliwość znaleźć pracę w takich przedsiębiorstwach jak biura podróży, sanatoria i ośrodki sportowo-rekreacyjne, różnego typu organizacjach społecznych, a także w organach administracji rządowej i samorządowej. Niestety turystyka studia to ścieżka nie dla wszystkich. Osoba chcąca podjąć naukę o wspomnianym profilu, musi wykazywać liczne zainteresowania geograficzne i zamiłowanie do podróżowania. Powinna również cechować się kreatywnością oraz świetną organizacją czasu. W tym przypadku, bardzo ważnymi umiejętnościami są zdolność do szybkiego podejmowania decyzji i komunikatywność , a także predyspozycje lingwistyczne.

Jeżeli zamierzasz związać swoją przyszłość z branżą turystyczno-usługową i jesteś zainteresowany rozpoczęciem nauki na kierunku turystyka i rekreacja, nie czekaj, rekrutacja na studia 2014 wciąż trwa! Musisz jedynie złożyć wymagane dokumenty w dziekanacie interesującej Cię szkoły, a już od października możesz rozpocząć ciekawą przygodę z tym interesującym kierunkiem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*