Gdzie w góry z dzieckiem, czy jest to rozsądne?

Które góry są odpowiednie na wyjazd z dzieckiem, które szlaki dobrać, atrakcje dla maluchów w górach, polecone noclegi przyjazne dzieciom – w Gorcach, Karkonoszach, Beskidach, Tatrach. Na pytanie, czy dobrze jest pojechać z malcem w góry, nasza kategoryczna odpowiedź brzmi: jak najbardziej! A jeżeli frapujecie się, jakie góry wybrać na podróż z dzieckiem: niemowlakiem, 2-latkiem, kilkulatkiem lub nastolatkiem – spróbujemy pomóc Wam i coś podpowiedzieć. Znajdziecie tutaj tak odpowiednie dla dziecka trasy w górach (również z wózkiem bądź nosidełkiem), jak też bezlik atrakcji dla dzieci, jakie oferują przeróżne regiony górskie.

poranek w górach

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Karkonosze ze względu na wielką ilość dodatkowych atrakcji dla dzieci i liczne dosyć bezproblemowe, lecz urozmaicone szlaki, polecamy na wyprawy już z paroletnimi dziećmi. Są również szlaki trudniejsze, odpowiednie dla 8-latka, a nawet takie, na których można zasmakować prawdziwej wysokogórskiej wspinaczki po łańcuchach (dla nastolatków) – trzysosny.eu/galeria. To również należyte miejsce na wędrówki z maluchem w nosidle – dużo jest szlaków łagodnych a także niezbyt długich, jednak interesujących widokowo. Jeżeli chcecie wędrować po karkonoskich szlakach z niemowlakiem w wózku, niestety nie znajdziecie nazbyt wielu odpowiednich do tego marszrut. Trzylatek to maluch wg wielu rodziców w „najtrudniejszym” wieku do górskich włóczęg (zbyt ciężki, ażeby go nieść, a sam zbyt daleko nie zabrnie). Dla takiego malucha w Karkonoszach również znajdzie się jednak trochę atrakcji – na przykład wjazdy wyciągami krzesełkowymi, Park Dinozaurów w Karpaczu. Część Karkonoszy obejmuje Karkonoski Park Narodowy, z siecią pięknych, urozmaiconych tras i ścieżek dydaktycznych, przynależny do rezerwatu biosfery UNESCO. Żyją tutaj między innymi głuszce, cietrzewie, mnóstwo gatunków nietoperzy. Jest tutaj też wiele tras rowerowych, niektóre dla całej rodziny, inne niezmiernie trudne. Najbardziej popularne miejscowości Karkonoszy to Jelenia Góra (najogromniejsza), Szklarska Poręba, Karpacz.

rodzina

Autor: Future PR
Źródło: Future PR
Tak Karpacz, jak też Szklarska Poręba to miejscowości bardzo rozległe, a przede wszystkim „długie”. Więc gdy jedziemy z małym potomkiem w wózku lub kilkulatkiem, lepiej dobrać na noclegi (warto zobaczyć ofertę na – noclegi dla pracowników warszawa od sprawdzonego portalu do wyszukiwania noclegów) Szklarska Poręba miejsce położone dość blisko tras. W przeciwnym przypadku będziemy musieli bądź dojeżdżać czterokołowcem, bądź „przebić się” przez całą miejscowość z wózeczkiem. Starczy wbić w wyszukiwarkę hasło pokoje Szklarska Poręba aby odnaleźć wiele interesujących punktów noclegowych – Trzy Sosny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*