Dla kogo są spływy kajakowe?

Obecnie coraz więcej osób pragnie, co najmniej weekendowej ucieczki od gwaru oraz zapachu miasta. Odpoczynek na łonie przyrody nie musi oznaczać jedynie wędrówek pieszych albo przejażdżek rowerowych. Bardzo wielu zwolenników mają również spływy kajakowe i trudno się zdumiewać. To rzeczywiście niepowtarzalna sposobność do nader bliskiego obcowania z dziką przyrodą, a zarazem zdrowy wysiłek na rześkim powietrzu.

Spływ pontonowy w Bardo - Ski-raft.pl

Autor: Wendy
Źródło: http://www.flickr.com
Co istotne, pływać kajakiem może prawie każdy. Na pewno warto zawczasu troszeczkę rozruszać mięśnie, w szczególności partie barkowe, jednak w przypadku prostych szlaków liczy się jednak technika wiosłowania, a nie sama siła. Dlatego nawet ludzie w wieku emerytalnym wybierają tenże rodzaj relaksu, szczególnie że jest on polecany także przez kardiologów, jako dobry trening na wzmocnienie mięśnia sercowego. Także dzieci bez problemu poradzą sobie z pływaniem kajakami, oczywiście pod nadzorem osoby dorosłej. Chociaż istotne jest, ażeby rodzice czy opiekunowie posiadali już jakiekolwiek doświadczenie, by na spokojnie uczyć swoje pociechy właściwej techniki wiosłowania.

Ogromnie ważny wydaje się też odpowiedni dobór trasy. Jednostki niedoświadczone, słabe fizycznie oraz rodziny z pociechami winny wybierać spływy kajakowe aranżowane na nizinnych rzeczkach, o bardzo spokojnym nurcie bądź trasy niedużych jezior oraz kanałów. Na pewno musimy omijać rzeki prędko płynące, rwące górskie

kajak

Autor: Urko Dorronsoro
Źródło: http://www.flickr.com

rzeczki, rzeczki z wieloma przeszkodami, typu obalone drzewa mulczowanie bądź zepsute jazy, a także rzeczki czy jeziora ze śluzami, stopniami wodnymi, tamami. Najlepiej też pamiętać, że na większych, otwartych akwenach zachodzi możliwość wystąpienia wysokiej fali.

Prawidłowo przygotowane spływy kajakowe mogą dać uczestnikom istotnie niezapomniane przeżycia. I coś w tym jest, że jak ktoś da się pokusić na spływ kajakowy, to do tej formy wypoczynku będzie powracać. Tutaj można przejrzeć cennik wejdź nas stronę ze spływami Bardo

Spływ Bardo nie bez racji staje się coraz w wyższym stopniu popularny. Jest to idealne połączenie sportu oraz rekreacji. Rafting to obligatoryjny punkt na mapie turystów szukających wrażeń, z dala od cywilizacyjnego zgiełku. Rafting na przełomie bardzkim ze względu na lokalizację jest szczególnie interesujący.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*