Co powinni zrobić podróżnicy widząc chorwackiej tablicy rejestracyjnej „ST…”?

planując wycieczkę do Chorwacji, należałoby wybrać się także do Splitu, zatem drugiego co do wielkości chorwackiego miasta. Jest to jednocześnie miasto stołeczne Dalmacji, czyli ważny ośrodek gospodarczy, administracyjny oraz komunikacyjny.
Najwyższą atrakcją są pozostałości olbrzymiego rzymskiego Pałacu cesarza Dioklecjana.

Pozostałości murów tego pałacu wraz z upływem lat wtopiły się już w powstałą później zabudowę stając się dosłownie integralnym elementem Starego Miasta. Dawne komnaty oraz korytarze to obecnie uliczki oraz placyki centrum Splitu. Split cieszy się olbrzymią renomą pośród odwiedzających z Włoch, którzy często przybywają dzięki bardzo dogodnym połączeniom promowym odbywającym się w poprzek Morza Adriatyckiego. Ze Splitu wypływają również promy kursujące do wszystkich ważniejszych wysp w Chorwacji. Split to miejsce, w którym zamieszkują najbardziej urodziwi ludzie w Chorwacji. Łatwo to można stwierdzić szczególnie późnym popołudniem i wieczorem, kiedy mieszkańcy tego miasta przychodzą na codzienny Spacer. Nawet w Lato odróżniają się oni od odwiedzających.
spa

Autor: Take Back Your Health Conference
Źródło: http://www.flickr.com
ekwipunek

Autor: Młyn Klekotki resort & spa
Źródło: Młyn Klekotki resort & spa
Zarówno kobiety jak i mężczyźni, to ludzie bardzo wysocy, mający czarne włosy i czarne oczy. Są dość szczupli, ale prawidłowo zbudowani a ich postawa pełna jest szczególnej godności.

Być może absorbujące będą dane, które zawiera proponowana strona www (http://www.noclegidlafirm.pl/lodz). Jeśli masz chęć zgłębić więcej, to wejdź tutaj oraz dokładnie sprawdź tamte wiadomości.

Mieszkańcy tego miasta są znani także z wytworności oraz z fatalnego prowadzenia pojazdów. Jeżeli więc ujrzymy pojazd z tablicą rejestracyjną rozpoczynającą się od liter „ST…” , stanowczo powinniśmy bardzo uważać. Mimo faktu, że Split jest stosunkowo dużym miastem to zdaje się, że wszystko jest tutaj bardzo blisko. Tyczy się to również dworca autobusowego oraz kolejowego oraz przystani promowej.

Wszystkie te miejsca są położone niedaleko siebie na południowy-zachód od centralnej części miasta. Split jest najważniejszym węzłem komunikacji promowej w Chorwacji, bardzo znaczącą funkcję odgrywają połączenia lokalne a zwłaszcza te na najbliższe wysepki Morza Adriatyckiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*